Efekt zakrzywionego zdjęcia photoshop tutorial

 

W tym tutorialu dowiesz się jak za pomocą programu Adobe Photoshop zrobić efekt zakrzywionego zdjęcia.

1. Powielamy zdjęcie i przekształcamy je w obiekt inteligentny odwracamy horyzontalnie i obracamy o 90 stopni wyrównujemy względem lewej i dolne krawędzi. Tworzymy ścieżkę przy pomocy pióra i przekształcamy ją na zaznaczenie. Następnie mając aktywne zaznaczenie dodajemy maskę do warstwy. Powtarzamy operację dla zdjęcia po drugiej stronie.

2. Grupujemy warstwy z maskami i duplikujemy grupę którą później łączymy w jedną warstwę Ctrl+E. Tworzymy nową warstwę nad oryginalnym zdjęciem i nazywamy ją cienie, następnie z wciśniętym klawiszem Ctrl klikamy na ikonkę warstwy na samej górze aby uzyskać jej zaznaczenie które wypełniamy kolorem czarnym. Wybieramy Filtr/Blur/Gaussian blur. Dodajemy maskę do warstwy i ukrywamy to co niepotrzebne.

3. Tworzymy nową warstwę powyżej grupy. Ponownie uzyskujemy wykorzystane wcześniej zaznaczenie. Odwracamy zaznaczenie Ctrl+shift+I i wypełniamy je kolorem czarnym. Do warstwy zastosować wykorzystany wcześniej filtr rozmycia gaussowskiego wciskamy więc Ctrl+F aby zastosować ostatnio użyty filtr. Ukrywamy górną warstwę aby zobaczyć efekt i jak wcześniej przy pomocy maski ukrywamy niepotrzebne cienie. Na koniec przypinamy warstwę do grupy znajdującej się poniżej.

4. Na szczycie palety warstw tworzymy nową warstwę przy pomocy której pozbędziemy się niektórych zbędnych elementów. Wybieramy pędzel miękki, przy pomocy przycisku Alt pobieramy próbkę koloru ze zdjęcia i podmalowujemy ostre krawędzie etc.

5. Aby pozbyć się powtarzalny elementów na zdjęciu wchodzimy w edycję obiektów inteligentnych i usuwamy to co niepotrzebne przy pomocy Patch/Łatki lub przy pomocy Edit/Fill/Content Aware. Można również edytować maski aby pozbyć się powtarzających się przy odbiciu elementów.

Linki:
https://www.dropbox.com/s/sk2iaxm9mm75zfc/foto.jpg?dl=0