Jak zrobić efekt pieczątki w photoshopie

 

W tym tutorialu dowiesz się jak za pomocą programu Adobe Photoshop zrobić efekt pieczątki.

1. Tworzymy nowy dokument 1500x800px, rozdzielczość 150, wypełniony kolorem czarnym.

2. Wybieramy narzędzie tekst i wpisujemy dowolny tekst np. TOP SECRET w kolorze białym o wielkości 80pt. Wyśrodkowujemy tekst względem dokumentu.

3. Wybieramy kształt zaokrąglony prostokąt. Wypełnienie ustawiamy na brak, a obrys na 10px w kolorze takim jak tekst. Promień ustawiamy na 50px. Tworzymy kształt wokół tekstu i wyśrodkowujemy względem dokumentu.

4. Zaznaczamy dwie warstwy i łączymy przy pomocy skrótu Ctrl+E.

5. Tworzymy kopie wszystkim warstw w dokumenci Ctrl+Shift+Alt+E. Udajemy się do Filtr/Filter Gallery i wybieramy Brush Stroke/Spatter (SR 8, S 8) wartości uzależnione są od wielkości dokumentu. Następnie zaznaczamy kolor czarny przy pomocy różdżki. Mając zaznaczenie możemy wyłączyć tą warstwy. Przy pomocy uzyskanego zaznaczenie tworzymy maskę na warstwie poniżej.

6. Dodajemy pędzle z teksturą zadrapań. Wybieramy narzędzie pędzla oraz jeden z dodanych wcześniej pędzli i klikamy kilkakrotnie na masce.

7. Zmiana koloru pieczętki. Dodajemy warstwę dopasowania Solid Color i dostosowujemy kolor np. c83936. Następnie tworzymy maskę przycinającą.

8. Otwieramy zdjęcie do którego chcemy dodać pieczątkę. przesuwamy je pod warstwę z pieczątką. Zmieniamy tryb mieszania warstwy z pieczątką na Multiply. Następnie dostosowujemy kąt i wielkość przy pomocy przekształcenia swobodnego.

Linki:
http://www.dawghousedesignstudio.com/archives/2010/free-hi-resolution-heavy-scratches-photoshop-brushes/
http://www.fontpalace.com/font-download/StencilStd/