Jak zrobić multiekspozycję foto efekt w photoshopie

Końcowy plik z tutorialu można pobrać po zapisaniu się na newsletter na stronie pixelman.pl

W tym tutorialu dowiesz się jak za pomocą programu Adobe Photoshop zrobić foto efekt multiekspozycji.

1. Zaznaczamy obiekt na zdjęciu przy pomocy Quick Selection i dodajemy maskę aby pozbyć się tła. Następnie wybieramy pędziel włosa i domalowujemy włosy na masce. Przy pomocy narzędzia Smudge lub Blur rozmywamy końcówki włosów na masce.

2. Tworzymy nową warstwę i wypełniamy ją kolorem białym. Przenosimy na koniec palety warstw.

3. Dodajemy zdjęcie z lasem. Najpierw musimy dostosować kolorystykę zdjęcia. Dodajemy warstwę dopasowania Color Fill w kolorze: b8a89c następnie zmieniamy jej tryb mieszania na Hue. Zaznaczamy wszystko Ctrl+a i kopiujemy do dokumentu Ctrl+Shift+c i wklejamy Ctrl+v. Dodajemy maskę. Malując czarnym miękkim pędzlem ukrywamy krawędzie zdjęcia. Następnie przy pomocy pędzla z chmurami różnicujemy krawędzie również malując po masce zmieniając wielkość i krycie pędzla.

4. Tworzymy nową warstwę nad warstwą lasu i dodajemy chmury w kolorze e3ded5.

5. Ujednolicamy kolorystykę projektu. Dodajemy warstwę dopasowania color Fill w kolorze 000721 i zmieniamy jej tryb mieszania na Exclusion krycie 70%.

6. Tworzymy okrągłe zaznaczenie, odwracamy zaznaczenie i wypełniamy je kolorem czarnym. Dodajemy rozmycie gaussowskie 650. Dodajemy maskę i w środku malujemy miękkim dużym 3800 okrągłym pędzlem punkt. Krycie warstwy 30%

7. Dopasowywujemy kolor lasu. Wybieramy pędzel okrągły miękki kolor c3bfb6 przepływ i krycie 30% i malujemy po lesie w miejscach gdzie chcemy zmienić kolorystykę tryb mieszania warstwy zmieniamy na Color. Krycie warstwy 45%.

8. Kopiujemy wszystkie warstwy do jednej Shift+Ctrl+Alt+E zamieniamy warstwę na obiekt inteligentny i udajemy się do Filtr/Sharpen/Unsharp mask aby wyostrzyć projekt.

Linki:
https://www.dropbox.com/s/3c6y5nvq1kn8oyk/multiekspozycja.rar?dl=0